(від англ. аbutment – опора) – зв’язуюча ланка між імплантатом і зубним протезом. Абатмент призначений для забезпечення надійної опори зубного протезу. Створюється з таких матеріалів, як метал (золото, титан), кераміка, пластик, діоксид цирконію. Також він може бути комбінованим – тобто складатися із складових частин, виготовлених з різних матеріалів.

тимчасовий елемент, необхідний для швидкого загоєння ясен, знімає ризики інфікування і готує точне ложе для установки коронки. Встановлюється одразу після вживлення імплантату і покликаний допомогти м’яким тканинам сформуватися належним чином навколо майбутнього зуба.

(від нім. аnker – якір) – це вид зміцнення зубів, який подібно якоря міцно фіксує коронку або мостовидну конструкцію в стійкому положенні. Штифт являє собою стрижень з металу. Встановлюється в кореневий канал зуба, створюючи каркас для передбачуваної роботи. Анкерні штифти розрізняються за типом фіксації в каналі і за формою. Існують також відмінності в складі сплавів, застосовуваних при їх виготовленні. Вибір того чи іншого виду залежить від стану пошкодженого зуба і від індивідуальних особливостей організму пацієнта.

це конструкція для вирівнювання зубів і виправлення прикусу, яка фіксується на зубах і з’єднується дугою. Спеціальна дротяна дуга брекетів передає силовий тиск на зуб і таким чином переміщує його, надаючи рівної форми. Брекети бувають вестибулярні (кріпляться до зовнішньої сторони зубів) і лінгвальні (кріпляться до внутрішньої сторони). Брекети виготовляються з різних матеріалів: пластику, металу, сапфіру, золота і відрізняються за функціональними і естетичними властивостями.

це відновлення зовнішньої поверхні зубів матеріалом, який поліпшує їх форму і колір. Пластини завтовшки 0,3-0,7 мм., виготовлені з кераміки. Встановлюють вініри на передні зуби і в «зоні посмішки».

це пластини, які застосовуються для корекції одного-двох зубів. Величезна перевага композитних вінірів в тому, що при їх установці обробляється не весь зуб, а тільки та ділянка, яку необхідно скорегувати за кольором або формою.

це вініри, які робляться прямо на зубі в кріслі стоматолога. Прямі вініри створюються тільки зі спеціального композитного матеріалу в порожнині рота стоматологом.

це вініри, які робляться зубним техніком в лабораторії. Непрямі вініри можуть бути з кераміки, оксиду циркону і композитного матеріалу.

високоефективний метод відбілювання зубів в сучасній стоматології. Лазерне відбілювання зубів є одним з видів кабінетного професійного відбілювання, який застосовується виключно в умовах клініки і проводиться безпосередньо лікарем.

збірна назва систем, процедур і препаратів, які використовуються пацієнтом на дому для самостійного відбілювання зубів. Ефективність домашнього відбілювання зубів (на одиницю часу) на порядок нижче, ніж при клінічному кабінетному відбілюванні. Метод домашнього відбілювання зубів передбачає використання індивідуальної пластикової капи, виготовленої за гіпсовою моделлю зубного ряду пацієнта і гелю. Відбілюючий гель заповнюється в спеціальну капу і надівається на зуби пацієнта. Пацієнт повинен носити капу деякий час, протягом якого відбувається відбілювання.

одна зі складових м’яких тканин зуба, його центральної частини (пульпи), серцевина зуба, його основа. Пульпа розташовується під емаллю і шаром дентину і складає зубну порожнину. До складу пульпи входить три основні елементи – артерія, вена і нерв.

це найсучасніший метод протезування зубів, естетичний і довговічний. Оксид цирконію навіть називають «білим золотом в стоматології», оскільки він так само міцний і надійний як золото і володіє такими ж чудовими зовнішніми якостями як дорогоцінні метали.

це знімні прозорі капи для вирівнювання зубів. Вони допомагають якісно і безболісно виправити неправильний прикус. Альтернативний варіант незнімним брекетам.

це конструкції, призначені для точної фіксації імплантату або абатмента в гіпсовий відбиток. Використовуються на етапі зняття відбитків.

це спеціальна конструкція, яка застосовується в процесі виготовлення моделей в лабораторії. Спочатку знімається зліпок, ця конструкція прикріплюється до трансферів, після чого відбувається виготовлення щелепної моделі.

це титановий стрижень, який вводиться в кістку щелепи і служить основою для установки металокерамічної коронки або протезу, виконує функцію кореня зуба.

це один з видів реставрації, який покриває видиму частину зуба з усіх боків і фіксується спеціальним цементом.

це, по суті, захисний шар, який надівають відразу після обточування і носять до тих пір, поки не будуть готові і встановлені постійні коронки. Тимчасові коронки ще називають провізорними, найчастіше вони виготовляються з пластмаси, цей матеріал досить дешевий і при цьому задовольняє естетичні вимоги. На час виготовлення постійної стоматологічної конструкції провізорні коронки фіксуються на фронтальні зуби, а іноді на бокові.

являють собою протез для зубів, який має кілька частин. Перша – це каркас, вилитий з металу, стійкого до окислення. Другий – покриття з кераміки, колір якого підбирається в залежності від природного відтінку зубів. Металокерамічні коронки (металокераміка) – це найбільш вдалий компроміс між міцністю, естетикою і вартістю при протезуванні зубів.

це сучасний спосіб відновлення стоматологічних дефектів. Вона виготовляється або в кабінеті стоматолога за одне відвідування, або в зуботехнічній лабораторії, за індивідуальними зліпкам.

представляє собою високотехнологічний мікропротез. Це мікро вставка в порожнину зуба, що відрізняється високою естетикою і міцністю, ідентичною здоровій емалі. За своїми параметрами вона в рази перевершує найсучаснішу пломбу, оскільки володіє характеристиками, максимально наближеними до здорової зубної тканини.

це стоматологічне захворювання, при якому у верхівки кореня зуба з’являється новоутворення, що представляє собою порожнину округлої форми в кістковій тканині, вистелену зсередини фіброзною оболонкою і заповнену гноєм. Це захворювання з’являється через інфекцію в кореневих каналах зуба.

це незнімна ортопедична конструкція, що нагадує міст, який кріпиться на зубах за допомогою коронок, коронок зі штифтами, вкладок. Він може виготовлятися з тих же матеріалів і за тими ж технологіями, що і коронки. Відмінною їх особливістю є наявність проміжної частини у вигляді штучних зубів. Він застосовується для заміни одного або декількох відсутніх зубів.

лікувальний аппарат/ капа  з композитного матеріалу, яка одягається на зуби нижньої щелепи. Капа виготовляється лише після проведення дослідження прикусу та,  на період лікування дисфункції скронево-нижньощелепового суглобу.  

положення тіла людини в просторі. 
Постуральні рефлекси  забезпечують підтримку певної позиції в просторі всього тіла або його частини. 
 

це найпоширеніший спосіб відновлення зруйнованих зубів, необхідний для того, щоб заповнювати порожнини, які залишаються після сверління в процесі лікування карієсу. Пломби бувають різними і відрізняються по-перше, призначенням (тимчасові і постійні пломби), а по-друге, матеріалом виготовлення.

це ряд стоматологічних маніпуляцій, які спрямовані на відновлення патологічно зміненого або пошкодженого зуба. Відновлення первісної анатомічної форми, структури, кольору та інших параметрів зуба, роблять його таким, що не відрізняється від сусідніх здорових зубів.

є комбінованим суглобом. Утворений головкою нижньо-щелепової кістки, він  з'єднує нижню щелепу з основою черепа (ямкою скроневої кістки) . Унікальним утворенням суглобу є внутрішньосуглобовий диск, який розділяє порожнину суглобової капсули на два відділи.
 

це частина слизової оболонки порожнини рота, що вкриває біля основи зубів нижню і верхню щелепи. Являють собою м’які, блідо-рожевого кольору тканини, які щільно прилягають до окістя щелеп. Багаті на волокнисті елементи, кровоносні судини і нервові утвори.

це виступи ясен трикутної форми між зубами. Дуже чутлива і вразлива частина м’яких тканин, які легко пошкоджуються від механічного впливу, порушень правил гігієни порожнини рота.