Пам'ятка пацієнту,

який має тимчасову реставрацію на етапі ортопедичного лікування.

Що необхідно знати при протезуванні тимчасовими конструкціями
 
 

   Ортопедичне лікування – це комплекс терапії, який характеризується тривалістю (до декількох місяців) та складністю, обумовленою серйозністю втручання в зубощелепно-лицеву систему та організм в цілому.

   В зв’язку з індивідуальними особливостями реакцій організму на стоматологічні маніпуляції  Ви можете  після обробки зубів та встановлення тимчасових конструкцій в день обробки  зубів ( а також в найближчого тижня після цього) мати наступні відчуття : біль, набряк м’яких тканин порожнини рота та обличчя, тимчасове почервоніння м’яких тканин порожнини рота, тимчасова зміна смаку, відсутність (або часткову відсутність) чутливості губи, язика, тканин підборіддя, щоки, реакція зубів до температурних подразників (гарячого  та холодного) може посилитись. 

   Всі ці явища згодом минають. Вони  пов’язані  з тимчасовим подразником періодонта живих зубів у відповідь на ін’єкційне знеболювання та обробку, а також у випадках нерівномірності і перерозподілі жувального навантаження.

   Чутливість зубів може зберегтися і на більш тривалий час. Іноді це пов’язано з меншою герметичністю тимчасових конструкцій в порівнянні з майбутніми керамічними, а іноді може бути внаслідок   реакції зубів на незвичний розподіл жувального тиску, особливо у випадках попередньої перебудови прикусу та м’язових рефлексів. 

   Крім того, тимчасові конструкції виготовляються з композитного більш крихкого матеріалу, ніж постійна  керамічна або металокерамічна реставрація. 

   Матеріал з якого виготовляються  тимчасові конструкції НЕ передбачає довготривалої експлуатації.

   Тому в період, попередній постійній фіксації керамічних конструкцій, тимчасові конструкції можуть  ламатися, відколюватися та розцементовуватися, тому що фіксуються на спеціальний  цемент для тимчасової фіксації. Це передбачена властивість матеріалу  для можливості  знімати конструкції без пошкодження своїх  зубних тканин.

   При болі та дискомфорті, а також у разі відколу тимчасових конструкцій просимо Вас звертатися у клініку, де Вам негайно нададуть допомогу.


   Лікарі клініки “32 Перлини” у своїй роботі дотримуються технологій, які максимально зберігають тканини зубів, у зв’язку з цим встановлення на зуби керамічних реставрацій  не означає автоматичного видалення пульпи з кореневих каналів  цих зубів. Це покращує функціонування зубо-щелепного апарату, витривалість тканин зубу. Однак, оскільки зуби залишаються живими, в майбутньому не виключно запалення в них пульпи (як  в будь-якому живому зубі) з необхідністю послідуючого ендодонтичного лікування.

   Для досягнення максимального комфорту на етапі тимчасових конструкцій Вам рекомендовано:

- ретельно дотримуватись персональної гігієни порожнини рота, чистити зуби 2 рази на день після кожного прийому їжі (після сніданку та після вечері, після обіду можливе полоскання порожнини рота водою); Порушення Пацієнтом правил персональної гігієни порожнини рота може призводити за собою ускладнення запалювального характеру – гінгівіт і парадонтит, які, в свою чергу можуть  привести до  ускладнення фіксації  або зміни термінів  фіксації постійних ортопедичних конструкцій; 

- дотримуватися персональних правил харчування, які виключають можливість механічного пошкодження ортопедичних конструкцій та інших реставрацій зубів (наприклад, утриматися від вживання грубої і жорсткої їжі); 

-  позбавитись від деяких шкідливих звичок (наприклад, лускання насіння, горіхів, кісток, відкушування ниток та т.п., звички стискати зуби);

- виключити будь-які дії, які можуть привести до травмування зубів та щелеп (наприклад, екстремальні види спорту і т.п.). У разі занять активними видами спорту, а також при бруксизмі (звичці стискати зуби) необхідне   виготовлення спеціальної м’якої захисної капи для використання її в час занять  спортом або під час  сну. 

-  Не користуйтеся в період  носіння  тимчасових конструкцій ультразвуковою зубною щіткою та іригатором.