Прикус і наш організм

Організм людини  - дуже розумний, сильний  та потужний механізм, в якому  все пов’язано та запрограмовано на синхронну та злагоджену роботу. Інколи тільки дивуєшся, як унікально ми створені.

Наше тіло -це одне  ціле, ніщо в ньому не працює ізольовано. Всі органи та механізми пов’язані одне з одним.

Цікаво те, що переважна більшість людей асоціює  зуби лише з жуванням.

Наші зуби це лише частина  цілісної  зубно -щелепної  системи,  яка напряму зв’язана з усіма іншими  органами через систему нейром’язових зв’язків.

Зубно-щелепова система -це не лише жування!

Це дихання, ковтання, розмова.

І від того наскільки злагоджено  ця система працює і залежить загальне здоров’я та  функції  всього організму.

Ми, в першу чергу – біомеханічна структура.

Скелет- стовбур у дерева, на якому тримаються всі органи,  а  м’язи цей стовбур  скріплюють, підтримують, рухають.

Наш  мозок керує цими процесами, наче  комп’ютер.

Наші  внутрішні органи, судини і т.п.  знаходяться всередині цієї машини. І від того затиснуті ці органи, чи вони знаходяться там,  де їм відведено місце  природою, великою мірою залежить виконання ними запрограмованої  функції.

Якщо ми придавимо механічно палець, нам нічого не зможе допомогти,  поки ми цей палець просто не звільнимо. І це загальне правило.

Давайте розбиратися поступово.

У нас є голова, а в основі  череп.

Череп прикріплений (наче сидить на тілі) через перший шийний хребець.

 

Череп складається з кісток пов’язаних між собою. Одні прикріплені нерухомо, інші мають невідчутну звичайним людям рухливість. Наш череп наче дихає. 

 Нижня щелепа

 створює опору черепу ( це несуча конструкція), коли ми змикаємо наші зуби бокової групи, так звані моляри та премоляри.

Тобто,  Наш череп «стоїть» на першому шийному хребці  та жувальних зубах при їх змиканні.

Моляри /премоляри

Але щелепа  є опорою  для черепа лише  під час змикання. Повне  змикання зубів ( стабілізація прикусу)  відбувається в мить, коли ми ковтаємо. А проковтуємо ми до 2000 !! разів на добу.

Саме в цю мить проковтування (слини, води, їжі, тощо)   активізуються всі  самі  потужні м’язи нашого тіла - жувальні. При цьому одночасно   в протилежному напрямку працюють м’язи, які опускають  та, які піднімають нашу нижню щелепу. М’язи змикають саме до контакту зубів!

Значить ми до 2000 разів змикаємо наші зуби, хочемо ми того чи не хочемо. В момент змикання зубів через нейром’язові взаємодії між черепом та щелепою передаються на всі структури тіла.

Фактично, вага черепа розподіляється по зубах. Наші зуби мають певну форму, тому що несуть різну вагу черепа.

 Самі перші жувальні зуби(  перші моляри) більше других молярів, другі більше третіх. Саме  в такій послідовності зуби несуть навантаження.

А різці взагалі тоненькі, тому що  вони не підтримують череп, вони виконують свою функцію- відкусування та розрізання їжі.

Відразу попутне зауваження. Якщо ми на ці тоненькі зуби покладемо вагу, яку вони просто не уміють і не можуть нести, з ними відбудуться різні ситуації: сколи, поломки, витирання, розсмоктування тканин навкруги цих зубів( пародонтит). І все це тому, що їх навантажили непосильною функцію.

Самі важливі зуби - перші моляри.

Від них то і залежить, як  і де саме сидить наш череп на хребті.

Що буде відбуватися якщо знижена висота, змінений розмір цих самих молярів, або  якщо ми не правильно змикаємо?

 Ось тут починаються «чудеса»

Коли змінюється висота : наші зуби жувальні зуби просіли (ніби вколотилися силою жувальних м’язів), зітерлися, нахилені, при штучно зміненій висоті пломбами, ортодонтичним лікуванням, коронками, імплантатами.

Зуби - та точка на яку спирається череп. При зниженні висоти зубів, при асиметричній висоті  оклюзії просідає саме наш череп.

Голова нахиляється вперед або назад, або відбуваються перекоси.  Хребет повинен утримувати наше тіло вертикально для того, щоб ми могли жити, ходити, рухатися. Хребту та канатам (м’язам) потрібно втримати голову. Якщо голова нахилена вперед, її вага суттєво збільшується.

 Візьміть в руку сумку так, як зазвичай носите і витягніть руку з тією ж сумкою. Коли її вага стане для Вас більш некомфортною?

Те ж відбувається і з нашою головою. Чим далі голова  відхиляється від вертикальної осі, тим важче її утримувати м’язам,  хребту.

Звичайно, наша біомеханічна машина зовсім  не розвалиться від збільшення ваги, звичайно відбудуться компенсаторні механізми :

М’язи голови та шиї змінять свою фізіологічну довжину ( якісь м’язи  стануть коротше, якісь перерозтягнуться ),   але  стримають положення  нашого тіла в просторі.  

Доречно зауважити , коли  наші м’язи втрачають свою фізіологічну довжину, вони стають слабкішими. Також відбудуться суттєві компенсаторні зміни (компресія) в усій постуральній системі  тіла і не  тільки в хребті, але і в положенні тазової кістки та ніг.

Череп відхиляється з вертикальної осі, яка проходить через центр важкості тіла.

Змінюються природні  фізіологічні вигини  нашого хребта. Хребет затискується і це приводить до явищ кіфозу, лордозу, сколіозу, компресуються м’язи, хрящі, артерії, нерви,  і звичайно,  внутрішні органи.

Під час цього скручування, просідання « падіння» черепа  назад  відбувається також компресія спинного мозку, тому що спинний мозок надає супротив ефекту просідання і автоматично підштовхує нижню частину мозку вперед.

Між черепним та спинним мозком знаходиться сама головна  ендокринна залоза нашого організму-гіпофіз. Під час компресії спинного мозку відбувається підсилена компресія гіпофізу. Ця залоза знаходиться в кістковій кишені( турецькому сідлі), відбувається її блокування.

ГІПОФІЗ виробляє гормони росту, регулює обмін речовин. Гормон гонадотропін, який відповідає за  жіночі та чоловічі репродуктивні функції  -це знову ж таки гіпофіз. Якщо значення цього гормону в аналізах дуже низькі, або нульові, значить цей орган швидше за все механічно затиснутий  і не може виконувати свої функції.

Цей гормон  і наш психологічний стан.

Зажміть палець в дверях. Вам сильно допоможе щоб палець згинався і не болів, якщо його залишити в дверях, але при цьому  пити медикаменти?

Висновки робіть самі. 

Існує безліч наукових досліджень, які підтверджують все вищесказане. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/6580439

 «Просівший» череп  також створює компресію на область шийних хребців, просідає і скручується весь хребет.

Це те що ідентифікують, як кривошия, сколіоз, остеохондроз.

І навпаки: Якщо Ви маєте проблеми з хребтом, Ви однозначно маєте проблеми з висотою оклюзії.

Наш організм мудрий. Він забезпечує нам основні життєві функції : дихання, ковтанння, жування. Він так перебудує всю постуру тіла, щоб ми вижили.

У кожного організму є свій власний резерв компенсації. Ми можемо довго жити з болями в спині, головними  болями , стрибками  тиску, недосипаннями. І часто, як наслідок біомеханічних проблем, це і улюблений діагноз наших лікарі ВСД (вегето-судинна дистонія) і проблеми з ЖКТ, і порушення слуху, зору, головні болі.

 Це все сигнали тіла, що з нами щось не так. Але у  нас є завжди під рукою таблетка і, ми не звертаємо  увагу на ці сигнали.

Є  такий термін, як зрив адаптації.  Це коли наше тіло втомилося посилати нам знаки SOS  і більше не справляється з БІОМЕХАНІЧНИМИ  порушеннями.  

Тоді люди починають свій складний і довгий шлях пошуку спеціаліста, який  взмозі  їм допомогти.

Але до тих пір, поки череп знаходиться не на своєму місці  і, як наслідок описані вище зміни, складно допомогти.

Поки зуби не втримують голову в правильному положенні відносно хребта, пошук неефективний.

Вам призначають різноманітне лікування, ін’єкції,  таблетки.

Замисліться, чи зможе Вам допомогти подібне лікування.

 Лікарі нашої клініки володіють концепціями   нейром’язової стоматології,   гнатології, міофункціональної  терапії.  Ми працюємо в тісному партнерстві з остеопатами, ортопедами, психотерапевтами.

Лише команда профільних спеціалістів здатна вирішити задачі  складних   порушень  прикусу та функцій  щелепового суглобу, враховуючі складні взаємозв’язки організму.

Бажаємо Вам здорової посмішки!

Записатися на консультацію за телефоном:

+38 067 32 32 0 32