РЕКОМЕНДАЦІЇ

пацієнту після клінічного відбілювання зубів
 
 

У даній рекомендації ми спробуємо відповісти на деякі Ваші запитання і дати поради, яких Вам слід дотримуватися.
 
Ефект відбілювання в середньому складає від 1 до 3-х років і буде залежати від якості індивідуальної гігієни порожнини рота, характеру харчування та наявності шкідливих звичок (паління, зловживання кавою тощо).
 
1. Не вживайте їжу перші 2 години після процедури відбілювання – весь цей час препарат  ще працює!

2. Перші два тижні після процедури відбілювання зубів є найбільш важливими для збереження, закріплення і поглиблення ефекту. Протягом 48 годин після відбілювання дотримуйтесь так званої «білої» дієти: рис, кисломолочні продукти (сир, сметана, молоко, кефір, ряжанка, йогурт без додатків), картопля пюре, курка відварна, риба біла, банани, хліб білий, вода негазована. 

3. Повністю відмовтеся від вживання протягом 2-3 діб з моменту відбілювання їжі та напоїв, що містять у собі барвники: чай, кава, газовані напої, Особливо вино червоне!, коньяк, кольорові овочі (червоний перець, морква, буряк, томати), фарбуючи ягоди та фрукти та кондитерські вироби, що їх містять; спеції, приправи, гриби, соки, морси, пиво, шоколад. Щоб  зберегти результат відбілювання зубів, по можливості обмежити в своєму раціоні ці продукти, а в разі вживання їх в їжу – намагайтеся почистити   відразу зуби.

4. Уникайте одночасного вживання продуктів з великою різницею температур.

5. Після відбілювання може підвищитися чутливість зубів на різноманітні подразники. Якщо таке сталося, проконсультуйтесь з Вашим лікарем для підбору засобів зменшення чутливості! 

6. Протягом 48 годин після відбілювання не рекомендується користуватися кольоровими зубними пастами, ополіскувачами, губною помадою  та відмовитися від куріння: сигарет, сигар, трубки. У наступні два тижні після відбілювання слід максимально скоротити кількість викурених сигарет.

7. Після процедури відбілювання необхідно дотримуватися гігієни порожнини роту: використовувати флос (зубну нитку), якісну зубну щітку, пасту, полоскання, іригатор. Такий усвідомлений підхід дозволить підтримати найкращий естетичний ефект відбілювання зубів максимально довгий час. Гігієнічні процедури бажано проводити після кожного прийому їжі, мінімум двічі на день. Проконсультуйтеся з гігієністом відносно вибору засобів  догляду за порожниною рота!

8. Інколи після процедури відбілювання може з’явитись легке подразнення ясен та інших м’яких тканин ротової порожнини. Це подразнення є короткочасним і незначним, не потребує лікування, проходить самостійно за короткий проміжок часу. При больовому синдромі прийміть таблетку знеболюючого (Кетонал, Нурофен).

9. При наявності вираженого болю зверніться до лікуючого лікаря!
 
Дуже важливими є регулярні відвідування стоматолога з метою профілактичного огляду та професійної чистки зубів, як мінімум 2 рази на рік для підтримання найкращого та більш тривалого ефекту відбілювання.