Пам'ятка з використання “Ортотику”

 
   При лікуванні дисфункції скронево-нижньощелепного суглоба, парафункції жувальних м’язів та інших порушень зубощелепної системи.
Вам необхідна  зміна  звичного патологічного положення нижньої  щелепи відносно верхньої щелепи, усунення чи зменшення симптомів дисфункції  скронево-нижньощелепного суглоба, а також збільшення висоти прикусу перед остаточним (постійним) протезуванням, реставрацією або ортодонтичним.

   В зв’язку з цим  Вам потрібен етап перебудови м’язових рефлексів, за допомогою носіння знімного чи незнімного Ортотику  впродовж від 3 до 12 місяців з індивідуальною періодичною корекцією (пришліфовкою) “Ортотика”, яка виконується щоразу після апаратного розслаблення м'язів щелепо - лицевої ділянки та шиї (TENS процедура) та під контролем  комп’ютерного комплекса “T-Scan”.  Кожна пришліфовка вимагає не менше півтори години Вашого часу.

Орієнтовна схема термінів  пришліфовки Ортотику: 

- через 1-2 дні після встановлення; 

- через 2 тижні після встановлення;

- 1 раз в місяць протягом 3-6 місяців і більше (мінімум – 6 пришліфовок) .

   В зв’язку з індивідуальними особливостями реакцій організму на наявність пластикового апарату у роті, який змінює висоту прикусу, місця контактів зубів, форму зубів (у випадку незнімного Ортотика) Ви повинні бути готові, особливо на початкових  етапах використання ортотика до дискомфорту, можливим періодичним больовим відчуттям при натисканні на зуби, та від температурних подразників, а також легкої дизлекції. Можлива також набряклість слизової оболонки порожнини рота, тимчасове обмеження відкривання рота, відчуття тягнучої болі в ділянці суглоба та м’язів, а також виникнення хрусту в ділянці ВНЩ суглобу. Усі ці явища згодом зникають.

Якщо Ви відчуваєте дискомфорт або болісні відчуття при використанні знімного Ортотика – не переривайте курс лікування, не знімайте його, не залишайте на тривалий час зуби без нього. Це уповільнює загальний термін лікування та ускладнює його. Зверніться негайно до лікуючого або до іншого лікаря нашої клініки для корегування ортотика та зняття симптомів дискомфорту. Ми завжди готові Вам допомогти!
 

   Знімний Ортотик слід носити постійно, вдень і в ночі, знімаючи тільки на час прийому їжі та чищення зубів. Ортотик слід також очищувати зубною щіткою, але без використання абразійної пасти. Можливе також його очищення в ультразвуковій ванночці та в розчинах для очищення знімних зубних протезів.                                 

   Можливі відколи частково або повністю “незнімного ортотика”, як будь-якого тимчасового матеріалу у роті, тим паче, що Ваші м’язи знаходяться в гіпертонусі.  

   Можливе незначне затемнення матеріалу, з якого виготовлений незнімний ортотик, можливо знадобиться його поліровка та корекція кольору. Прохання в цих випадках негайно звернутися в клініку, де Вам відтворять цілісність та естетику незнімного ортотика в той же день.
 
Пам’ятайте, що зручність Вашої майбутньої керамічної або іншої  реставрації напряму залежить від досягнутого комфорту у роті на етапі використання Ортотика.