РЕКОМЕНДАЦІЇ ПАЦІЄНТУ,

який проходить ретенційний період  (період стабілізації) після проведеного ортодонтичного лікування  


 
Після проходження лікування по виправленню прикусу  потрібен період стабілізації зубів. Для цього важливо  утримати  зуби певний період часу в  положенні, заданому  при лікуванні прикусу. Це необхідно для повної стабілізації тканин навкруги кожного зуба. Про запланований термін цього періоду  Вам  повідомить  Ваш лікуючий лікар. Час стабілізації  залежить  від складності проведеного лікування та віку пацієнта.

Особливості догляду за незнімним ретенційним апаратом:

1. Продовжуйте дотримуватися харчового режиму, що виключає можливість механічного та термічного пошкодження ретейнера.

2. Ретельно стежте за гігієною порожнини рота.

3. Стежте за цілісністю незнімного ретейнера (шини, якою з внутрішньої поверхні з’єднані Ваші зуби) та  періодично перевіряйте його пальцем руки перед дзеркалом з гарним освітленням. Якщо Ви відчули рухливість ретейнера в області якого-небудь з зубів, необхідно невідкладно звернутися до ортодонта. 

4. Ситуація, коли незнімний ретейнер повністю відклеївся від всіх зубів, є критичною і вимагає термінового візиту до лікаря. При повному відклеюванні незнімного ретейнера обов'язкове цілодобове носіння знімної ретенційної капи до візиту до лікаря та установки ретейнера на попереднє місце розташування.

5. Ні в якому разі не можна виколупувати зубочисткою та іншими гострими предметами залишки їжі з під ретейнера. В такому випадку необхідно скористатися спеціальною зубною щіткою.

6. Приблизно один раз на 3  місяці  ( поки Ви носите цей незнімний апарат) необхідно виконувати професійну гігієну порожнини рота та  проходити профілактичні огляди у стоматолога-терапевта. 

7. З узгодженою періодичністю відвідуйте ортодонта для контролю положення зубів і стану ретейнера.
 
Після проходження лікування по виправленню прикусу  потрібен період стабілізації зубів. Для цього важливо  утримати  зуби певний період часу в  положенні, заданому  при лікуванні прикусу. Це необхідно для повної стабілізації тканин навкруги кожного зуба.  Про запланований термін цього періоду  Вам  повідомить  Ваш лікуючий лікар. Час стабілізації  залежить  від складності проведеного лікування та віку пацієнта.

Особливості догляду за знімним ретенційним апаратом:

1. В перший день носіння ретейнера можуть виникнути невеликі больові відчуття в області деяких зубів. Це тимчасове явище, яке проходить через кілька годин.

2. В перші дні після установки капи можливе посилене слиновиділення, яке проходить через 1-2 дня.

3. Можлива невелика зміна дикції в перші дні після установки капи. Дикція повністю буде відновлена через 2-3 дня регулярного носіння капи.

4. Якщо в процесі носіння Ви помітите, що краї ретейнера дряпають слизову язика або щоки, в цьому випадку необхідно звернутися до лікаря для корекції цих гострих країв.

5. Не можна вживати будь-яку їжу в знімному ретейнері, це може привести до швидкої поломки апарату.

6. Не можна курити з капою в роті та вживати напої, що містять фарбувальні ферменти (червоне вино, соки, кока-кола тощо). Це може привести до втрати прозорих властивостей капи.

7. Не можна опускати капу в гарячі рідини (більше 40 градусів), це може привести до її деформації.

8. За необхідності зняти капу стежте за тим, де вона знаходиться, тому що найчастіше її втрата відбувається в кафе, барах і ресторанах, під час прийому їжі.

9. Знімаючи капу, не кладіть її без спеціального контейнера в кишені одягу, Ви можете легко її пошкодити.

10. Чистити капу необхідно 2 рази на добу зубною щіткою і милом. Під час чищення потрібно бути обережним: значні перегини капи можуть привести до появи в ній тріщин.

11. Якщо Ви втратили капу, необхідно терміново повідомити адміністратору клініки  та записатися на прийом до лікаря для зняття зліпків і виготовлення нової капи.  Це потрібно зробити якомога швидше, тому що без капи Ваші зуби можуть досить швидко змінити своє положення. 

12. Якщо для  виготовлення капи Ваші щелепи були попередньо відскановані внутрішньоротовим сканером, повідомте будь-ласка про втрату капи  адміністратору по телефону  для термінового замовлення іншої. 

13. Строк служби капи становить близько 1 року, після чого необхідно виготовити нову капу (за додаткову  оплату). У випадках втрати або поломки капи витрати на виготовлення нової капи пацієнт бере на себе.
 
Так як після закінчення активного етапу ортодонтичного лікування лікар не має можливості постійно контролювати носіння пацієнтом ретейнера, то збереження і стабільність результату лікування залежить виключно від пацієнта та  серйозності  відношення  ним до  періоду стабілізації прикусу.