РЕКОМЕНДАЦІЇ

пацієнту який переніс процедуру видалення зуба
 


   Для того, щоб уникнути  жодних болісних відчуттів, видалення зуба проводять під місцевим або загальним знеболенням. Інколи лікар повинен зробити невеликий розріз на яснах, який після видалення зубу ушивається.

   Після операції Ви можете відчувати дискомфорт, незначний біль, припухлість, виділення крові в ділянці втручання та можливо, дещо обмежені рухи нижньої щелепи (при видаленні нижніх жувальних зубів). Також може бути слабке зменшення чутливості губи, щоки, язика (після видалення зубів «мудрості»). Це пов’язано з розташуванням видаленого зуба біля нерву. 

   Ці явища є нормальними після операції і можуть продовжуватися протягом декількох днів, щодня зменшуючись. Буває, що вони тривають до 2-х тижнів.  Для профілактики ускладнень просимо Вас виконувати всі рекомендації лікаря, наведені нижче:

1. Протягом перших 2-х годин  не вживати їжу та прикладати холод на зону втручання (по 15-20 хв. через кожні 5 хв).

2. Для зупинки незначної кровотечі, яка може виникнути після операції, на проопероване місце на 5-10 хвилин накласти тампон, змочений соляним розчином (на 1 склянку кип’яченої води 1 чайну ложку солі) після його віджимання.

3. Слід пам’ятати, що набряк - це звичайна реакція організму на хірургічне втручання. Він може збільшуватися протягом перших 2-3 днів, а потім так же поступово зменшуватися. 

4. Для профілактики ускладнень в день операції не можна вживати гарячу їжу, а протягом перших 6 днів бажано вживати рідку і напіврідку їжу (пюре, кашу, яйця, рибу і т.д.) та жувати  на протилежну прооперованій стороні. 

5. Необхідно уникати паління і вживання алкоголю. Паління значно погіршує загоєння  тканин! 

6. Необхідна ретельна гігієна. 

Після хірургічних маніпуляцій  Важливо замінити  зубну щітку на нову !

У зоні втручання - уникати чистки зубів 5-6 діб, з 2-го дня бажано наносити «Солкосерил дентальна адгезивна паста» 3 рази на день протягом 10 днів за схемою на лінію швів тонким шаром, або «Метрогіл дента» 3 рази на день на 10-15 хв. Щоб не пошкодити лунку видаленого зубу, сусідні з операційної зоною зуби обробляти ватною паличкою, змоченою 0,02-0,05% розчином хлоргексидину, 2-3 рази на день після прийому їжі.


7. Забороняється полоскати рот, особливо в зоні втручання, протягом 5-6 днів (щоб не виполоскати кров'яний згусток, який формується в лунці видаленого зуба). Лунка без кров'яного згустку може привести до запалення кісткової тканини.

8. До зняття  швів: уникати фізичних навантажень (заняття спортом), приймання гарячої ванни, сауни та спати на протилежній видаленню стороні.

9. Для кращого відтоку крові протягом перших двох днів після операції підкладайте додаткову подушку для сну під голову.

10. Потрібно знати, що рани м’яких тканин загоюються протягом 2-х тижнів, а рана кісткової тканини – протягом 4-6 місяців.

11. Приймайте призначені лікарем препарати, a також не пропускайте призначених візитів.  При необхідності можна приймати знеболюючі препарати, які не містять аспірин (нурофен, спазмалгон, баралгін, кетанов).

12. Якщо були накладені шви, що не розсмоктуються, їх зняття відбувається на 5-7 день після видалення.

Якщо Ви відчуваєте біль, утруднення   відкривання  роту або  припухлість, яка  не зменшилися на 3-4 добу,  негайно зверніться  в клініку!