РЕКОМЕНДАЦІЇ ПАЦІЄНТУ після лікування кореневих каналів (ендодонтичне лікування).

  У даній рекомендації ми спробуємо відповісти на деякі Ваші запитання і дати поради, яких слід Вам дотримуватися після ендодонтичного лікування:

1. Ендодонтичне лікування кореневих каналів найчастіше проводиться під знеболенням. Блокується лише больове відчуття, залишається тактильне. Після закінчення дії знеболення може з’явитись відчуття незручності та тиску в ділянці пролікованого зуба. Якщо біль значний – необхідно повідомити лікарю  для отримання його  призначень медикаментозних препаратів

2. Оніміння на верхній щелепі може тривати протягом 1-2 годин, на нижній щелепі значно довше, протягом 2-4 годин, в залежності від Ваших анатомічних особливостей. Намагайтеся  в цей час не приймати їжу, щоб не пошкодити (прикусити) м’які тканини щоки, язика, губ.

3. Після пломбування системи кореневих каналів протягом декількох днів можливі неприємні відчуття в ділянці пролікованого зуба, біль при накушуванні та припухлість. Це пов’язано з біологічною реакцією організму на наявність пломбувального матеріалу в каналах зуба, а також з рівнем запального процесу в оточуючих корінь тканинах. 

4. Якщо зуб потребує наступного зміцнення  скловолоконним штифтом або вкладкою, це рекомендовано  виконувати не раніше ніж через 1-2 дні ( цей період необхідний для повної кристалізації матеріалу в кореневих  каналах). 

5. Відразу після пломбування  кореневих каналів, обов’язковою умовою є щільне герметичне покриття тимчасовою пломбою (склоіономірним цементом)  доступу до кореневих каналів, для уникнення  повторного інфікування. Ця пломба  остаточно застигає  у ротовій порожнині до 1 години. У цей час необхідно  утриматись від вживання їжі, гарячих напоїв та жування жувальної гумки. 

6. Пам’ятайте, ця пломба – Тимчасова! Тому обов’язково потребує заміни, оскільки з часом втрачає свої властивості щільного герметика. Це значно може вплинути на виникнення повторного запалення цього зубу в майбутньому. Вона може дещо кришитися при жуванні.  Якщо ж тимчасова пломба випала, необхідно негайно звернутися до лікаря, щоб запобігти потраплянню інфекції в кореневий канал.

7. Після проведеного ендодонтичного лікування коронка зуба ослаблена. Для запобігання утворенню сколів, тріщин, перелому зуба, що за абсолютними медичними показами потребують видалення, рекомендується відновлення зуба постійною пломбою або вкладкою протягом 2-х тижнів після ендодонтичного лікування та/або покриття зуба постійної ортопедичною конструкцією (коронкою) в строк не більше 1 місяця після постійного пломбування кореневих каналів. Це дозволить герметично закрити доступ до кореневих каналів, запобігти їх повторному інфікуванню, зміцнити ослаблені стінки зуба, повністю відновити форму зуба і функцію жування в цілому.

8. Не можна гріти зуб! 

9. Перед, підчас та після ендодонтичного лікування необхідно проводити рентгенологічне дослідження кореневої системи та якості пломбування кореневої системи. Кількість рентгензнімків визначає лікар у процесі лікування.

10. Рекомендовано зменшити жувальне навантаження на пролікований зуб з метою профілактики болючості та тріщин чи зламу зуба, особливо до зміцнення його постійною реставрацією.

11. Необхідно чітко дотримуватися графіку відвідувань, складеного лікарем, та його рекомендаціям та призначенням.