Остеопатія

Що таке Остеопатія?

Остеопатія– це наука, філософія, мистецтво. Остеопатія розглядає  організм людини, який   функціонує, як одне ціле, з власною структурою самозахисту та самозцілення. Тобто, порушення функцій однієї системи може проявитися симптомами захворювання іншої системи нашого організму.

 • Чому так важлива сумісна робота лікаря остеопата та стоматолога?

Порушення прикусу (оклюзії) призводять до стійких порушень в шийному відділі хребта та тіла в цілому.

Якщо стоматолог виправляє порушення в порожнині роту, то необхідно відразу виправити порушення в тілі, тому що, на жаль, самостійно вони не проходять. Більш того призводять до рецидивів та абсолютно неочікуваним результатам, в тому числі  і стоматологічного лікування.

Сумісна робота дозволяє досягти  стійкого та грамотного результату лікування, який дозволяє людині почувати себе здоровою та щасливою.

 • Що лікує остеопатія?

Остеопатія лікує хворого, а не хворобу, бореться не з симптомами, а шукає причину існуючої патології та звільняє від неї.

Всі функціональні проблеми добре піддаються остеопатичній корекції:

 • головні та лицеві болі;
 • проблеми опорно-рухомого апарату;
 • певні захворювання внутрішніх органів;
 • краніальні дисфункції;
 • синдром хронічної втоми та багато інших порушень здоров’я.

Це – метод ручного впливу на різноманітні структури  з метою  звільнення їх від функціональних блоків та відновлення циркуляції рідин, відновлення оптимального рухомого стану людини, який веде до покращення якості його життя.

 • Що важливо розуміти?

Якщо відсутній хоча б один зуб жувальної групи, сусідні з цією зоною зуби будуть змінювати своє положення (нахилятися, повертатися, виходити в бік дефекту), намагаючись самостійно вирішити проблему. Але в такому випадку зуби створюють блок на шляху руху нижньої щелепи. А це, в свою чергу, призводить до патологічних процесів в жувальних м’язах та скронево-нижньощелепному суглобі.

 Як же реагує на ці зміни наше тіло?

Відбуваються зміни в шийному відділі позвоночника, в положенні кісток черепа, далі в попереково-крижовому (крижовому) та грудному відділах хребта.
А наші внутрішні органи прикріплені до кісткової системи, до хребта в тому числі, за допомогою фасцій. Тому при змінах положення наших кісткових структур, відбувається натяжіння фасцій і порушується нормальна робота внутрішніх органів. Це, звичайно, призводить до різних патологічних процесів.
Різні втручання в нашу зубощелепну систему (з приводу вирівнювання зубів, неправильно виготовлені штучні конструкції) можуть приводити до подібних змін.

Дисфункція СНЩС  (правильніше  – краніомандибулярна  дисфункція)  – це не просто стоматологічна проблема, а ще і остеопатична дисфункція. Це пов’язано з тим, що в більшості випадків дисфункція СНЩС (скронево-нижньощелепного суглобу) є складовою  типового патологічного  м’язово-фасціального ланцюжку  (як мінімум), який проходить через все наше тіло.

 • Як працює лікар-остеопат?

Остеопатія не використовує ані пігулок, ані інвазивних втручань – це ручна  практика. Руки лікаря- остеопата натреновані таким чином, що він легким доторкуванням відчуває найменші зміни в організмі. Всі наші органи та тканини мають свою форму, температуру, щільність та рухомість. Патологічні процеси  порушують і змінюють ці параметри, а лікар-остеопат визначає та корегує ці порушення.

Пропріорецепція (чутливість) рук лікаря остеопата надзвичайно розвинута. Лікар-остеопат знімає напругу в тканинах та переводить в оптимальний функціональний стан використанням різноманітних технік за допомогою рук.

В арсеналі остепатії велика кількість технік, які м’яко та коректно дозволяють відновити здоров’я та суттєво покращити якість життя.

 • Остеопатія безпечна

При лікуванні  застосовуються техніки, які  працюють тільки в межах  фізіологічних бар’єрів тканин. Лікар-остеопат знімає напругу в тканинах,  і тим самим переводить в  функціональний стан за допомогою різноманітних ручних методик.

 • Зв’язок функцій та структур організму

 Що ж таке Функція та Структура організму? Чи є якийсь зв’язок між ними?

*Функція – це робота, яка здійснюється органом, системою органів та організмом в цілому.

*Структура – це внутрішня побудова ( наші внутрішні органи,м’язи, кістки)

Функція та структура тісно взаємопов’язані та постійно впливають одна на одну. До того ж цей взаємний вплив  відбувається,  як у здоровому організмі  так і у хворому.

Яким чином відбувається цей зв’язок?

Всі складові нашого тіла (органи, м’язи, судини, нерви, навіть клітини, тобто абсолютно всі структури вкриті фасціями).

*Фасція – (лат. fascia — пов’язка, смуга) — оболонка утворена  волокнистою сполучною тканиною. Фасція складається з сполучної тканини в якій переважають колагенові волокна, що переплітаються в різних напрямках. З шарами колагенових волокон чергуються шари еластичних, вони доповнюють кістковий скелет , є як би його гнучким продовженням (м’який скелет).

Можно сказати, що наш організм – це фасціальний мішок з кишенями для органів. Фасція безперервна по всій своїй довжині. Саме вона допомагає нашому тілу так згуртовано працювати і рухатись. Якщо на якійсь ділянці є проблема (спазм м’язів, набряк, хронічний процес, травма та багато інших змін), реагувати буде весь організм. При цьому, спочатку будуть реагувати ті тканини, які найближчі до проблемної ділянки, але з часом, на жаль, негативна реакція буде розповсюджуватися  на більш віддалені органи.

Якщо відбуваються зміни в зубощелепній системі, вони обов’язково будуть відображатися і на інших структурах нашого організму.

 Будьте здорові та щасливі!

Записатися на консультацію можна за телефоном:

+38 067 32 32 0 32