Лікування брекетами

Виправлення неправильного прикусу за допомогою різних брекет-систем традиційно вважається однією з численних технологій, що почала активно використовуватися у ХХ столітті. Сьогодні цей винахід залишається найдієвішим способом отримати чарівну посмішку, причому в будь-якому віці. За цей час брекети пройшли еволюцію від звичайний залізних скоб до естетичних сапфіровіх систем. Тож як не помилитися з вибором і обрати найкращу методику?

Брекети – це незнімний апарат, невеликі пластинки, які фіксуються за допомогою надійного клею – бонда на внутрішній або зовнішній поверхні зубів. Бонд містить у своєму складі фтор, завдяки чому забезпечується захист поверхні зуба під брекетами від карієсу та демінералізації. Кожен брекет має певну програму, за якою він буде переміщати зуб в заданому ортодонтом напрямку. Крім безпосередньо пластинок брекетів конструкція включає в себе наступні елементи:

 • ортодонтичні кільця (встановлюються на найдальших жувальних зубах);
 •  дуга (ще до фіксації в ротовій порожнині пацієнта, їй надають форму анатомічно правильного зубного ряду, у процесі лікування дуга прагне вирівнятися і рухає зуби);
 •  лігатури (фіксатори, що утримують дугу в пазах брекетів, вони бувають металевими і еластичними, відповідно – сріблястими, прозорими або кольоровими);
 • еластики (резиночки, які переміщують брекети по дузі);
 •  пружини (розкривають або закривають проміжки між зубами).

Якщо хоча б на хвилину уявити усе це розмаїття елементів класичних металевих брекетів в роті, справедливо може виникнути занепокоєння, що про відкриту посмішку, на весь період лікування, варто забути. Проте цей стереотип легко розвіяти.  Крім металевих брекетів, існують види систем, елементи яких зроблені з напівпрозорої або білої кераміки. Більше того, є конструкції, що фіксуються на внутрішній поверхні зубів і взагалі непомітні оточуючим.

Види брекетів:

 • металеві  (надійний і доступний варіант, виготовляються зі сплаву титану або нікелю, існують моделі з золота або із золотим напиленням);
 •  керамічні (іще одна назва – естетичні брекети, оскільки вони практично непомітні в порожнині рота);
 •  сапфірові (різновид керамічних моделей, такі брекети більш прозорі за рахунок структури кристалічної решітки, що використовується при виготовленні матеріалу – оксиду алюмінію. Такі брекети мають особливий блиск і виглядають на зубах швидше як прикраса, аніж ортодонтичний апарат);
 • пластикові (доступні, але ненадійні системи);
 •  об’єднані брекети (поєднання різних матеріалів в одній системі – прийнятний спосіб заощадити бюджет).

Примітка. Всі перераховані вище брекет-системи встановлюються на зовнішній стороні зубів.

 • лінгвальні (брекети, що фіксуються на поверхні зі сторони язику. Терміни адаптації до таких конструкцій будуть більш тривалими, догляд за зубами – складніше, але естетика при цьому не страждає. До того ж, спеціалісти зазначають, що з лінгвальними конструкціями запалення ясен у пацієнтів виникають набагато рідше. Але існують проблеми звикання до них. На певний час навіть може порушуватися дикція).

Примітка. Існують лінгвальні брекети під назвою система «Incognito».

Особливість саме цієї системи полягає у тому, що замочок виготовляється індивідуально на кожен зуб виключно в лабораторії Німеччини. Замочки невеличкого  розміру (можуть бути виконані із золота) і мають особливу форму, що дозволяє не заважати язику, а тому не викликають дискомфорту.

Але пам’ятайте! Ця система виготовляється лише в Німеччині і має запатентовану назву. Працювати з  «Incognito» можуть тільки ті лікарі, які пройшли спеціальне навчання і мають відповідний сертифікат.  Чимало недобросовістних стоматологів використовують назву  «Incognito», але застосовують стандартні  брекети, які виготовляються в лабораторіях України і суттєво  відрізняються від справжньої запатентованої системи.

Записатися на консультацію можна за телефоном:

+38 067 32 32 0 32