Імплантати

Все про зубні імплантати

Зберегти власні зуби протягом життя вдається далеко не всім. Несприятливе навколишнє середовище, неправильний догляд за зубами, захворювання, які не були вчасно вилікувані – все це може спричинити появу порожнього місця в зубному ряді. В цьому випадку, лікарі-стоматологи рекомендують встановлення зубних імплантів.

Що таке імплантація зубів?

Зубна імплантація – це процес відновлення зубів, видалених разом з коренем. У кісткову тканину вживляється імплантат (або імплант, імплантант), який служить заміною кореня зубу. Зверху на ньому фіксується штучна коронка – видима частина зуба. Таким чином, вдається повністю імітувати живий зуб. Імплантат зроблений з найчистішого титану, який не викликає алергічні реакції і повністю біосумісний. Титанові імпланти успішно почали застосовувати з 80-х років ХХ століття. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, при дотриманні усіх правил і норм імплантації, успіх даного методу відновлення зубів становить 97%.

Спеціалісти нашої клініки використовують імпланти виробництва Швейцарської компанії Strauman -системи імплантатів, яка поєднує в собі технологічну точність і ключові інновації, що зменшують час і ризик інфекцій.

Переваги зубних імплантів:

 •  не мають вікових обмежень;
 •  довговічні;
 •  імплантація імітує справжній зуб, що повертає повноцінне жування та  покращує вид зубного ряду;
 •  не вимагається обточування сусідніх власних зубів;
 •  за допомогою імплантації можна відновити будь-яку кількість відсутніх власних  зубів;
 •  не потребує складного догляду, звичайної гігієни зубів цілком достатньо;
 •  дає можливість   комфортно  і якісно пережовувати будь-яку їжу;
 •  не порушується дикція;
 •  не порушуються смакові відчуття (як це відбувається при знімних протезах);
 •  відсутній психологічний дискомфорт;
 •  забезпечують надійну фіксацію зубів, знімних і незнімних протезів;
 • оберігають кістку щелепи від зменшення кісткової маси, оскільки як і природні корені зубів, рівномірно  розподіляють навантаження на щелепу під час жування.

 Підготовка до процедури. Перший етап:

 • діагностика стану зубів, ясен і кісткової тканини: рентген-знімки, комп’ютерна томографія щелепи для оцінки стану зубів, кістки і вибору місця встановлення імплантатів;
 • лікування зубів, зняття нальоту (важливо, щоб в порожнині рота було якомога менше шкідливих бактерій);
 • виключення протипоказань: оцінюється стан всього організму. Перед імплантацією обов’язково здаються аналізи крові і сечі, аналізи гормонів щитовидної залози. Лікарю необхідно знати все про ваш організм, оскільки основною умовою для успішної імплантації є задовільний загальний стан вашого здоров’я, відповідна гігієна порожнини рота і наявність достатнього об’єму кісткової тканини (якщо обсяг кісткової тканини недостатній для встановлення імплантату, існують різні способи нарощування кістки);
 • комп’ютерне моделювання лікування: в нашій клініці  імплантація проводиться  з попереднім комп’ютерним плануванням наступної операції (використовуючи Вашу томографію, віртуально в програмі моделюються всі хірургічні маніпуляції). Це дозволяє розробити повний план лікування, вибрати місце в кістці для встановлення імплантатів, оцінити можливі ризики і спрогнозувати результати лікування;
 • для чіткої фіксації імплантата виходячи з комп’ютерного планування виготовляється хірургічний шаблон: допомагає уникнути помилок під час операції і встановити імплантати в запланованому положенні. Шаблони особливо незамінні при складних клінічних випадках і малій кількості кісткової тканини.

Другий етап: підготовка кісткової тканини

Збільшувати кістку в об’ємі доводиться через її скорочення, викликане тривалою відсутністю зубів. Процес атрофії щільної кісткової тканини запускається відразу ж, щойно пацієнт видаляє зуб – кістка перестає отримувати звичне навантаження, природні обмінні процеси в ній зупиняються.

Нарощування кісткової тканини перед встановленням імплантатів – це додаткова операція, яка проводиться тільки, якщо обсяг кістки менше, ніж довжина і ширина встановлюваних конструкцій і кістки просто недостатньо для надійної фіксації імплантатів.

Нарощування кістки може проводитися наступними способами:

 • синус-ліфтинг: операція для збільшення висоти кістки верхньої щелепи. Передбачає незначне зміщення вгору нижньої частини носової пазухи. Дана порожнина заповнюється штучною кісткою(яка протягом декількох місяців заміниться власною), одночасно також можуть бути встановлені імплантати;
 • остеопластика: збільшення кісткового об’єму за допомогою  штучної або натуральної кісткової тканини в ділянці, де власної тканини  занадто мало;
 • аутотрансплантація: різновид остеопластики, за якої використовується власна кістка пацієнта, запозичена з інших відділів;
 •  направлена регенерація кісткової тканини: методика дозволяє відновити кісткову тканину, використовуючи спеціальні захисні мембрани.

Третій етап: вживлення імплантатів в кістку

Ми маємо власний досвід в подібних  операціях майже 15 років!

Це відпрацьована в нюансах процедура!

Багато пацієнтів найбільше побоюються саме цього етапу. Однак хвилюватися не варто – обов’язково використовується анестезія або медикаментозний сон, якщо для нього є показання. Залежно від обраної методики імплантації, установка імплантатів може проводитися різними протоколами:

 •  класичний протокол: ясна розрізаються, відшаровуються – так створюється доступ до кістки. У щільній кістковій тканині за допомогою бору створюється отвір, в який розміщується імплантат. Зверху він закривається спеціальною заглушкою, ясна повертаються на місце і зшиваються. У такому вигляді імплантат залишається на 1- 6 місяців для повної адаптації  в кістковій тканині. Зверху фіксується тимчасовий знімний протез;
 • мініінвазивний протокол: використовується при експрес-методиках імплантації. Передбачає встановлення імплантатів без розрізу ясен і створення ложа в кістці – шляхом проколу обох тканин. Конструкція вкручується, тому тканини абсолютно не травмуються. До того ж, кістка не губиться в процесі встановлення, а стискається навколо імплантату в момент його фіксації – це надає конструкції відмінну первинну стабільність;
 •  фіксація імплантату в лунку видаленого зуба: титановий корінь встановлюється відразу після видалення зуба. Залежно від показань, імплантат можна відразу навантажувати, або дати йому час для приживлення.

ВАЖЛИВО: Ми плануємо наші дії таким чином, щоб Ви жодного дня не були без зубів і не порушували свій звичний спосіб життя!

Четвертий етап: формування ясен

Даний етап актуальний тільки для класичного методу імплантації, при якому імплантати після встановлення адаптуються  протягом декількох місяців, прикриті яснами. Через 1-2 місяці після імплантації імплантатів ясна відкриваються і на імплантат фіксується спеціальна частина імплантату- формувач ясен. Він необхідний для коректування ясенного контуру максимально наближеного до контуру власного зуба. У деяких випадках можуть знадобитися додаткові пластичні хірургічні роботи з яснами, які передбачають хірургічну корекцію положення ясен.

П’ятий етап: виготовлення  постійних конструкцій на імплантатах 

Протезування – завершальний і найприємніший для кожного пацієнта етап. Після того, як імплантати повністю адаптувалися в кістці, або відразу після їх встановлення (якщо ви вибрали експрес-методику відновлення зубів), можна переходити до встановлення протезів.

Для цього при класичній імплантації ясна знову розкриваються, формувач ясен видаляється, на його місці фіксується абатмент – це деталь, яка буде з’єднувати імплантат і коронку. При експрес-методиках даний етап пропускається, оскільки застосовуються одноетапні імплантати, у яких основна частина відразу ж з’єднана з верхівкою. Після цього знімаються зліпки, на підставі яких створюються індивідуальні протези.

На імплантатах можна зафіксувати абсолютно будь-які конструкції – постійні поодинокі зубні коронки, мостоподібні або знімні протези. Залежно від виду обраної конструкції, протез фіксується за допомогою спеціального клею, або системи кріплення, що дозволяє вільно знімати і одягати штучні зуби.

Не варто також  хвилюватися з приводу естетичного вигляду, оскільки лікарі нашої клініки знають, як зробити вашу посмішку ідеальною!

Чекаємо Вас  на консультацію. Ми покажемо Вам фотографії реальних робіт!

Записатися на консультацію можна за телефоном:

+38 067 32 32 0 32