Головний біль та СНЩС

 Як подолати цю проблему, до кого звернутися за допомогою?

Такі питання хвилюють величезну кількість людей в сучасному урбанізованому світі.

Головний біль, болі та напругу м'язів шиї найчастіше намагаються нейтралізувати різними знеболюючими, фізіотерапевтичними процедурами, масажем і т.д. І мало  хто здогадується, що ці симптоми найчастіше пов’язані з прикусом та положенням щелеп. Важливо знати, що в першу чергу необхідно звернутися на за консультацією  до стоматолога, який спеціалізується на  лікуванні дисфункції (порушення функції) щелепового суглобу (СНЩС)

Все голосніше  кращі стоматологи з  різних куточків  світу заявляють про тісний  зв'язок патології прикусу та часті головні болі, що виникають у пацієнтів. Незважаючи на те, що дисфункція скронево-нижньощелепного суглоба (ДСНЩС) відома в медицині вже багато  років,  в нашій країні тільки нещодавно  стали звертати увагу на   взаємозв'язок скронево-нижньощелепних аномалій і головних болей. І до сьогодняшнього  дня у нас небагато спеціалістів в цій області.  Існує багато авторитетних досліджень, які підтверджують пряму залежність положення щелеп на загальний стан здоров’я, та зокрема та виникнення головних болей.

Часті симптоми  патології СНЩС – це   головний біль у скронях, потилиці, запаморочення, оніміння кінцівок пальців. Якщо Ви маєте  неправильниий  прикус, зітерті зуби,  часто стискуєте  щелепи, скрегочете  зубами вдень та/або  вночі, Ви швидше за все  маєте дисфункцію,   спазм  м’язів обличчя, щелеп, потилиці, шиї, хребту в цілому.  Зміщення суглобової голівки та диску щелепного суглобу (СНЩС)  також можуть  завдавати болю. Головний біль часто настільки сильний, що пацієнти намагаються лікувати цей біль, як істинні мігрені. Насправді,  істинні мігрені складають невеликий відсоток від всіх видів головних болів. Пацієнти, в результаті стають заручниками свого стану  і роками перебувають в пошуках спеціалісту, здатного допомогти витягти з « полону» головної болі.

Біль може носити не постійний характер - виникати спонтанно, час від часу, а потім вщухати - через що розцінювати його, як факт захворювання стає ще складніше. Сучасні дослідження в нейром'язовій стоматології показують, що такі головні болі найчастіше є наслідком неправильного прикусу і в зв’язку з цим, неправильною роботою щелеп при жуванні, ковтанні, стискання зубів  вночі, як наслідок пережитих стресів вдень.

Не останню роль відіграє і  психологічний аспект - стрес в особистому житті, на роботі, або шкідливі звички. Але і сама дисфункція приводить до суттєвого порушення психологічного стану і, інколи до практично повної непрацездатності. Виникає  замкнуте коло, з якого практично неможливо вирватися самостійно.

Найчастіше, порушення функції щелепового суглобу  залишаються непоміченими та невилікуваними через обмежену кількість фахівців, які  можуть знайти причину та спеціалізуються на  подібному лікуванні.

Якщо Ви страждаєте на  на головний біль,  напругу м'язів всіх відділів хребту,  а особливо в ділянці шиї,   слід, в першу чергу, звернутися  до нейром’язового стоматолога  або гнатолога.

Лікарі  нейром'язової стоматології «32 Перлини» спеціалізуються на вирішенні складних порушень прикусу та дисфункцій щелепового (СНЩС) суглобу.

Бажаємо Вам  здорової посмішки!

Запис на консультацію та диагностику:

+38 067  32 32 0 32