Ортотик – конструкція для виправлення прикусу

Ортотик – конструкція для виправлення прикусу

Правильний прикус  – це не тільки ідеальна посмішка і здорові зуби, а й нормальна робота м’язів та суглобів. За статистикою більше 90% людей мають неправильний прикус. Більше 65% головних болей пов’язані із захворюваннями жувальних м’язів та скронево-нижньощелепних суглобів (стирання і крихкість зубів, біль, клацання при відкриванні та закриванні рота, а часом і просто неможливість широко відкрити рот). Неправильне положення нижньої щелепи призводить до звуження дихальних шляхів і навіть до викривлення хребта. На жаль, в переважній більшості випадків, виправленням прикусу прийнято вважати вирівнювання зубних рядів за допомогою брекет-системи, що не є повноцінним і остаточним лікуванням. Одним з методів виправлення прикусу в нейро-м’язовій стоматології є конструкція під назвою ортотік.

Методи виправлення прикусу в нейро-м’язовій стоматології

  1. Міомонітор – електронний прилад, що викликає скорочення м’язів, після чого вони розслабляються.
  2. Комп’ютерна діагностика – електроміографія, в результаті якої визначається м’язовий тонус і здатність щелепи рухатися. Це дає можливість в повному обсязі визначити стан щелепи, коли вона знаходиться в рухомому стані і в спокої.
  3. Сонографія вловлює навіть невеликі шуми в суглобах, визначає, як працює скронево-нижньощелепний суглоб. Вивчивши отриману інформацію, можна скласти точне уявлення про стан нижньої щелепи відносно верхньої.
  4. Виготовлення ортотіка. Дана конструкція також має назву оклюзійна міорелаксуюча шина. Основне завдання пристрою – співставити обидві щелепи в правильному положенні.

Ортотік – являє собою спеціальну капу, яка призначена для носіння на нижній щелепі. Період відновлення м’язів і суглобів коливається від кількох місяців до одного року. Ортотік може мати знімну і незнімну конструкції. Вибір однієї з них залежить від вираженості неправильного прикусу.

Показання до використання:

– бруксизм – нічний скрегіт зубами;

– необхідність в підвищенні функціональності СНЩС;

– усунення порушень м’язової роботи;

– патології суглобів жувального апарату;

– необхідність заміни декількох або одного зуба;

– надання правильного положення для нижньої щелепи;

– необхідність в підвищенні вертикальної висоти прикусу.

ПРИМІТКА. Тривалість носіння конструкції залежить від вираженості патологічного процесу.

При виготовленні ортотіка важливі наступні фактори:

– терапевтичний план;

– тривалість лікувального курсу;

– необхідна жорсткість вироби;

– особливості конструкції, за допомогою яких міошіна буде встановлена.

ПРИМІТКА. Оклюзійна шина повинна бути зручною, не дратувати слизову і не пошкоджувати емаль. Окрема увага приділяється відсутності ускладнень для проведення щоденних гігієнічних процедур.

Переваги застосування міошіни:

– налагоджується функціональність суглоба нижньої щелепи;

– зникають болі у м’язах;

– зуби набувають правильного положення;

– при бруксизмі знижується стирання емалі;

– загальний стан ротової порожнини істотно поліпшується.

Встановлення міорелаксуючої капи – процедура не дешева. Ціна виробу залежить від важкості патології та виду конструкції. В клініці «32 Перлини» ми пропонуємо широкий спектр послуг, інноваційних методик і систем.

Звертайтеся до професіоналів, адже ми знаємо як зробити Вашу посмішку ідеальною, з правильною роботою усієї щелепної системи!

Записатися на консультацію можна за телефоном:

+38 067 32 32 0 32

Поділиться в соц мережах: