Насколько, по-вашему, на осанку и фигуру человека влияет… зубной прикус?

Насколько, по-вашему, на осанку и фигуру человека влияет… зубной прикус?

Організм людини - складна і взаємопов'язана система.

Справжня причина того, що людина вважає наслідком безлічі порушень, цілком може виявитися досить несподіваною і, до непристойності, просто вирішуваною.

Навіть саме звичне положення голови вже впливає на стан хребта. Варто лише просто висунути голову вперед, як відразу шия і плечі змінять своє положення. У свою чергу положення голови впливає на прикус. Як наслідок - прикус безпосередньо серйозно впливає на поставу. Щоб це відчути, треба лише злегка відхилити голову назад і зімкнути зуби. Ви практично відразу відчуєте, що положення щелепи змінилося. Або ж спробуйте додати тілу абсолютно інше положення - нахиліть голову вперед і притулите підборіддя до грудей. Знову відчутні зміни.
Вчені ж з'ясували, що неправильний прикус може шкодити станом здоров'я в цілому. На практиці це виглядає так. Голова зміщується вперед, підборіддя зміщується назад, шия викривляється. В результаті зсуву щелепи (для якого, до слова, досить однієї невірно поставленої пломби) порушується баланс роботи аж 136 лицьових м'язів. Як наслідок - неминучі зміни в щелепно-лицевої ділянці. Дальше більше.

Зсув щелепи впливає на систему зв'язків нижньої щелепи і скроневих кісток: вони і беруть участь в жуванні (за допомогою скронево-нижньощелепного суглоба), і є вмістилищем для вестибулярного апарату. При неправильному прикусі центр ваги голови зміщується вперед. І тут в хід йде «сувора» математика - переміщення центру ваги всього на два-п'ять сантиметрів вперед веде до зростання навантаження на хребетний стовп в ... 5 кілограм !!! Згодом це може призвести до викривлення хребта і сколіозу.

Зв'язок постави і зубощелепної системи є одним з останніх трендів стоматології. Раніше вважалося, що сколіоз призводить до формування неправильного прикусу. Насправді, рівновагу тіла регулюють особливі «датчики»: рецептори стоп, зоровий аналізатор, м'язи спини. А зубо-щелепна система є однією з основних частин ланцюжка, що дозволяє людині триматися рівно.
Розуміння цих взаємозв'язків особливо важливо для постановки правильного діагнозу.

І наостанок, інформація для ортодонтів. При виявленні хронічної патологічної стертості висоти зубного ряду, а також при рецидивах в зміні прикусу, навіть при правильному ортодонтичному лікуванні, бажано направити пацієнта на консультацію до остеопату.

Автор статті: Тимченко Андрій
Офіційне джерело:

http://osteopatdoc.com/vliyanie-zubnogo-prikusa-na-osanku-cheloveka/

 

Поділиться в соц мережах: