Догляд за зубами під час вагітності

Догляд за зубами під час вагітності

Завдання номер один для майбутніх матусь!

Найчастіше в період вагітності жінки скаржаться на загострення таких захворювань як карієс, гінгівіт, пародонтит.

Якщо не подбати про своєчасне лікування, це може призвести до випадіння зубів.

Оптимальний варіант – вирішити всі стоматологічні проблеми і зробити професійну чистку перед плануванням вагітності, щоб звести до мінімуму усі можливі ризики. Але якщо лікування у стоматолога під час вагітності уникнути не вдається, слід пам’ятати про деякі правила догляду та лікування, а також профілактичні заходи.

Під час вагітності відбувається зміна гормонального фону і зниження імунітету, що може призвести до хвороб ясен та появи зубного нальоту. Залишаючи звичайний зубний наліт без уваги і лікування, ви ризикуєте викликати його переродження в зубний камінь, який може пошкодити весь зуб.
Зубний наліт провокує розвиток гінгівіту – інфекції слизової рота, яка проявляється набряком, почервонінням і кровоточивістю ясен. Якщо його не лікувати, він може перейти в пародонтит, а отже, до перерахованих симптомів додадуться: поступове розсмоктування або убування кісткової тканини, нагноєння ясенних карманів і рухливість зубів.
Саме тому ДУЖЕ важлива маніпуляція в стоматологічному кріслі під час вагітності – професійна чистка зубів. Як правило, процедура триває не більше 40 хвилин, але допоможе підтримати належну гігієну порожнини рота! Не варто ігнорують походи до стоматолога через страх нашкодити дитині, адже, насправді, більшість стоматологічних процедур абсолютно безпечні для здоров’я майбутньої мами і плоду.

Регулярно відвідуйте вашого стоматолога у клініці 32 Перлини!

Коли відвідувати стоматолога і які процедури робити?
Найбезпечніший час для стоматологічного лікування – це другий триместр (з 14 по 26 тижні). На цьому етапі дозволяється ряд маніпуляцій, однак краще уникати введення фармацевтичних препаратів в організм жінки.
Під час вагітності вкрай не рекомендується робити такі процедури як імплантація і протезування, відбілювання зубів, вдаватися до хірургічного лікування. Це пов’язано із застосуванням анестезії. Вагітним жінкам дозволено лікування карієсу і хвороб пародонту, запальних процесів в яснах і зубах, видалення зубів (безопераційне), проводити установку брекетів (якщо немає рухливості зубів).

Графік відвідування стоматолога під час вагітності:
• 1-й візит: 6-9 тижнів вагітності;
• 2-й візит: 16-18 тижнів вагітності;
• 3-й візит: 26-28 тижнів вагітності;
• 4-й візит: 36-38 тижнів вагітності.

Рентген під час вагітності: робити чи ні?
Багато експертів, у тому числі з Американської стоматологічної асоціації, відзначають, – якщо є можливість уникнути рентгенівських знімків під час вагітності, краще перестрахуватися і відмовитися від даного виду діагностики. Однак, якщо рентген все ж необхідний, слід робити його у другому триместрі. Офіційно дозволений для вагітних жінок і годуючих мам вид дослідження – це діагностика на дентальному комп’ютерному томографі. Променеве навантаження в даному випадку є мінімальним.

Правила догляду за зубами під час вагітності:
мінімізувати вживання вуглеводів, солодощів (вони провокують карієс);
чистити зуби два рази на день лікувально-профілактичними пастами, які мають протизапальну дію та гелями, що містять мінеральні компоненти, рослинні екстракти; використовувати гелі для аплікацій на ясна; ополіскувачі;
використовувати зубну щітку середньої жорсткості, частіше змінювати щітку, оскільки у старих містяться мікроби, які активно розмножуються.

Під час вагітності догляд за зубами повинен бути особливо ретельним та делікатним. В клініці «32 Перлини» ми знаємо, як правильно доглядати за порожниною рота, щоб уникнути проблем і дискомфорту!

Записатися на консультацію можна за телефоном:
+38 067 32 32 0 32

Поділиться в соц мережах: