Дисфункція Щелепового суглобу або  Хвороба-хамелеон

Дисфункція Щелепового суглобу або Хвороба-хамелеон

Як стоматологи ловлять за хвіст СНЩС спільно з іншими фахівцями

Дисфункція СНЩС призводить до переживання численних симптомів, на перший погляд, ніяк не пов'язаних з проблемою СНЩС. Людина починає відчувати емоційний дискомфорт, тенденцію до агресії і депресивних станів. З'являється дратівливість, знервованість і розлад сну, тривожність і пригнічений стан, відчуття постійної втоми і відсутність енергії, а тому небажання що-небудь робити або з кимось спілкуватися. При цьому, енергії людині ледь вистачає на щоденне виживання! Чи можна з такими симптомами відчувати себе психологічно нормально? Звичайно, ні. В такому випадку, лікування больової дисфункції СНЩС без терапії емоційних порушень може виявитися безрезультатним.

Скронево-нижньощелепний суглоб один з найскладніших суглобів в тілі людини, він відповідає за рух нижньої щелепи вперед, назад і з одного боку в інший.

Будь-яке порушення, яке  заважає  цій складній системі з м'язів, зв'язок, хрящів і кісток працювати злагоджено, називається дисфункцією скронево-нижньощелепного суглоба (далі дисфункція СНЩС). Найчастіше встановити точну причину цього розладу вкрай складно, адже не рідко він є мультидисциплінарною патологією і вимагає спільних зусиль фахівців в галузі стоматології, неврології, остеопатії, ортопедії і психології.

Особливість даного захворювання - тривала відсутність клінічних проявів, які є значущими для пацієнта, тобто такими, що знижують якість життя. Больовий синдром на ранніх стадіях, як правило, відсутній, або маловиражений,  а на такі клінічні симптоми,  як девіація нижньої щелепи при відкриванні рота, клацання при широкому відкриванні рота або прийомі твердої їжі, зміна тонусу жувальних м'язів, пацієнти довгий час не звертають уваги.

Хвороба-хамелеон здатна імітувати безліч захворювань з подібними  симптомами, такими, як :

• головний біль, мігрень; 

 • біль в зубах і напруга в очах;

• фотофобію;

• невралгію трійчастого нерву;

• біль і напругу в шиї, плечах, нижній частині спини;

• шийний остеохондроз, біль та/або шум у вухах;

• напруга в щелепі і жувальних м'язах;

бруксизм;

• проблеми з голосом;

• фіброміалгію;

нічне апное

Також як хамелеон змінює колір, дисфункція з легкістю змінює назви. Патологію ще називають синдромом Костена, за ім'ям американського отоларинголога Джеймса Костена, який в 30-і роки минулого століття вперше встановив зв'язок між порушенням функції СНЩС і вушними болями. Виходить Гога, він же Гоша, він же Жора ... у випадку з дисфункцією СНЩС - це ще й: м'язово-суглобова дисфункція, больова дисфункція, міоартропатія СНЩС, дисфункція нижньої щелепи, щелепа, що «клацає» і багато інших імен.

Серед основних причин дисфункції СНЩС називають такі:

• пологова травма;

• травма черепа;

• неправильний прикус;

сколіоз хребта;

• відсутність жувальних зубів;

• неправильне ортодонтичне лікування або протезування, і навіть невірно поставлена пломба.

Перше і найважливіше завдання в лікуванні СНЩС - заспокоїтися, довіритися лікарю і запастися терпінням, адже в процесі можливі і злети, і падіння. Вірогідно, що знадобиться спільне лікування у дантиста і психоневролога або психіатра. Швидше за все, психологічна допомога знадобиться до стоматологічного лікування. Пацієнт звертається за допомогою і часто буває, що його направляють до лор-лікаря, невролога, мануального терапевта. Реальну ж допомогу можуть надати: остеопат, кінезіолог або мануальний терапевт, психоаналітик. Але стабільного результату можна досягти в сумісній співпраці   зі стоматологом!

Після корекції структури СНЩС і підтримуючого його зв'язково-м'язово-кісткового апарату тільки стоматолог може закріпити результат на рівні змикання зубів, одного з найважливішого   стабілізуючого механізму в скелетній  системі організму людини.

У зв'язку з тим, що при дісфункції  СНЩС  пацієнта мучать болі, дискомфорт,  страждає його психологічний стан, і в результаті якість життя

Лікування  обов'язково повинно  бути комплексним і включати,  як фізичну корекцію патології, так і різноманітні методи нелікарської реабілітації.

Часто саме психотерапевт спроможний  допомогти Вам в  отриманні позитивного результату лікування.

Лише після  повної впевненості лікуючих лікарів в  психологічній та моральній   готовності пацієнта до, зазвичай довготривалої реабілітації,  можна розпочинати це лікування.

Попередження дисфункції СНЩС вимагає зниження рівня стресу і надмірних навантажень на суглоб, своєчасного і якісного протезування зубів, виправлення прикусу, корекції порушення постави, лікування бруксизму.

Стоматологічне лікування дисфункції СНЩС за показаннями зазвичай  спрямоване  на відтворення/ або повернення втраченого  фізіологічного  змикання зубів, вибіркове пришліфовування зубів, або стоматологічних конструкцій, раціональне  протезування або перепротезування.

Корегується  неправильне співвідношення зубів (прикус)  лікуванням за допомогою брекет-систем, різноманітної ортодонтичної апаратури, прозорими ортодонтичними капами.

Первинно:  важливо відновити  тонус лицевих м’язів,

направити нижню щелепу в правильну траекторію руху, розвантажити СНЩС. Це вирішується  знімними та незнімними шинамі (капами, накладками).

Лікування дисфункції СНЩС є необхідним  для профілактики багатьох системних захворювань. Якщо Ви хочете бути здоровими, зверніть увагу на цей важливий суглоб.

Клініка «32 Перлини» має досвід досягнення позитивних результатів в комплексному лікуванні дисфункції СНЩС. За умови обов’язкових дотримань рекомендацій наших лікарів  та повного взаєморозуміння  з пацієнтом в спільному вирішенні цієї складної задачі.

Записатися на консультацію  за телефоном:

+38 067 32 32 0 32

 

Поділиться в соц мережах: