Чутливість зубів

Чутливість зубів

Електрошокер для зубів або як позбутися від гиперестезии

За статистикою, більше 50% населення планети страждає від підвищеної чутливості зубів.

Джерелом неприємностей найчастіше є дентин, який стає беззахисним, якщо емаль потоншала і втратила міцність. Як наслідок, температурні, смакові і механічні подразники призводять до болючих відчуттів.

Структуру дентину пронизують нервові закінчення, розташовані в особливих мікротрубочках. У закритому стані вони не викликають дискомфорту, але якщо нервові закінчення оголюються, то реакцією на найменший подразник буде миттєвий пронизуючий біль.

Причини чутливості зубів:

– формування каріозних дефектів;

– утворення на зубній емалі ділянок демінералізації у формі білих плям;

– наявність в області шийок зубів клиноподібних дефектів;

– прискорення процесу патологічного стирання зубних тканин;

– оголення зубних коренів і шийок при пародонтиті;

– психоемоційне перенавантаження;

– дисфункція скронево-нижньощелепного суглобу.

Існують також причини місцевого характеру:

– наслідки частого застосування зубних паст з великим вмістом абразивних компонентів, що провокують вимивання кальцію із складу зубної емалі;

– вживання великої кількості цитрусових, а також концентрованих соків, у зв’язку із чим структура емалі стає пористої і відкритої впливу різних подразників;

– професійне чищення зубів, внаслідок чого, після зняття зубних відкладень ослаблена емаль реагує на будь-які подразники через нестачу у ній мінералів (щоб уникнути цього відразу після чистки рекомендована обробка емалі препаратами на основі фтору та кальцію).

Симптоми чутливості зубів характеризуються виникненням гострого болю у відповідь на хімічний, температурний або тактильний подразники. Найчастіше це проявляється у реакції на  гаряче, холодне, кисле чи солодке. Такий біль триває зазвичай близько 30 секунд, але повторюючись знову і знову здається, що переслідує постійно.

Лікування підвищеної чутливості зубів полягає у комплексі заходів:

– професійне очищення від всіх видів відкладень;

– мінералізація – насичення емалі зубів мінеральними речовинами, зниження її чутливості;

– закриття оголеного дентину сучасними пломбувальними матеріалами;

– усунення захворювання тканин пародонту – знищення патогенних бактерій, повернення яснам правильного анатомічного положення (після чого рекомендують полоскання протизапальними, антибактеріальними розчинами);

– у комплексній терапії може бути призначено ліки для чутливих зубів.

Вкрай необхідно вчасно і правильно діагностувати гіперестезію твердих зубних тканин. Спеціалісти клініки “32 Перлини” підберуть для Вас оптимальний, комфортний, а головне дієвий варіант лікування, попередньо виявивши причину захворювання.

Якщо ваша емаль схильна до чутливості, ми рекомендуємо обов’язково відвідувати лікаря-стоматолога раз на півроку. З такою ж періодичністю необхідно проводити професійне очищення ротової порожнини.

32 Перлини. Уважне ставлення до свого здоров’я і робота висококваліфікованого спеціаліста – це запорука гарної, сяючої посмішки!

Поділиться в соц мережах: